Jak się uczyć gry na gitarze – poradnik

Jak mówi nagłówek, oto kilka nawyków, w które musisz się zaangażować – które po prostu sprawią, że staniesz się lepszym gitarzystą.

01. Wizualizuj: nie musisz po prostu ćwiczyć, tylko gdy masz w rękach gitarę. W ciągu dnia jest mnóstwo czasu, którego możesz użyć, aby poprawić swoją grę. Za każdym razem, gdy masz kilka sekund na śnienie na jawie lub wyznaczanie stref w klasie lub na spotkaniu lub czekanie w kolejce w Lidlu wykorzystaj czas, aby wejść do oka i uszu umysłu i wizualizować siebie doskonale wykonującego solówkę, riff lub piosenkę, nad którą pracowałeś.

Zobacz i słyszysz, jak grasz w tę rolę z łatwością, przesuwając się w jednej linii ze strunami, „wirtualnie” czując palce i precyzyjnie synchronizując je. Powtórz tę czynność, kiedy tylko możesz, a przekonasz się, że jesteś lepszy niż przed ostatnim złapaniem gitary i że doświadczenie prawdziwej gitary w twoich rękach jest wzbogacone o ten proces.

Dodatkową korzyścią jest to, że kiedy osiągniesz lepsze wyniki w łączeniu odmiennych doświadczeń wyobrażonych i rzeczywistych, przekonasz się, że dokładność tłumaczenia tego, co słyszysz w głowie przez palce na podstrunnicę, znacznie się poprawi, podobnie jak Twoja zdolność do transkrypcji rzeczy, które słyszysz z dala od swojej gitary (jeśli nie masz nic innego, będziesz zachwycony tym, jak realistyczna będzie gra na gitarze powietrznej!).

02. Dowiedz się czegoś nowego każdego dnia: To jedna z najłatwiejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby wzbogacić swoją grę na gitarze, muzykę i, co najważniejsze, dyscyplinę i motywację. Mówiąc najprościej, znajdź jedną rzecz związaną z gitarą, której nie znasz i dowiedz się. I graj to. Może to być riff, zagrywki, akord, skala, ćwiczenie, piosenka, melodia, zmienione strojenie, wzorzec struny, część piosenki, którą znasz wszystkie fajne riffy, ale nigdy nie przejmujesz się nauką „nudne” łączące sekcje przejścia, cokolwiek.

Dyscyplina poszukiwania, grania i internalizacji na co dzień nowej wiedzy o gitarze będzie podsycać podświadome instynkty muzyczne, dodawać nowe koncepcje do pamięci mięśniowej i ostatecznie pomagać w wyrażaniu siebie i bez wysiłku grać na gitarze.

Uczyń to częścią swojego dnia, a przekonasz się, że kontynuując podróż, jedna rzecz stanie się drugą, potem trzecią, a potem, aż będziesz pożerał tyle, ile możesz wchłonąć grając na gitarze.

03. Jam! Oczywiście, gra z innym muzykiem na żywo lub grupą muzyków w tym samym pomieszczeniu jest idealną sytuacją (i powinieneś stawić się w takich sytuacjach tak często, jak to możliwe), ale istnieje wiele alternatyw, które mogą być równie korzystne. Dzisiaj mamy niezliczone opcje, takie jak wirtualne zespoły podkładowe i ścieżki w Internecie, programy komputerowe, takie jak EZ Drummer (wysoce zalecane ze względu na łatwość obsługi i wszechstronność) lub pętle Garageband, a także aplikacje na naszych telefonach, które mogą działać jako stabilne tło które możemy doskonalić w naszych umiejętnościach.

Gra z akompaniamentem, znacznie poprawi twoją spójność, wytrzymałość, zdolność improwizacji i poczucie zablokowania w groove.

Jako kolejna zabawna i edukacyjna opcja, dżem wraz ze swoimi ulubionymi piosenkami. Możesz grać razem z partią nutową jako zapisaną i poprawiać swoje wpadki, wykonując niuanse i dopasowując się płynnie do rytmu, lub możesz użyć utworu jako platformy startowej do ćwiczeń improwizacji i integracji. Graj razem z piosenkami poza swoją strefą komfortu, jeśli chodzi o styl lub technikę, aby uzyskać z tego dalsze korzyści. Zagłuszanie wraz z telewizją, reklamami lub ścieżkami dźwiękowymi filmów podczas relaksu z gitarą w rękach może być zabawne i satysfakcjonujące.

04. Nagraj siebie: nie ma lepszego sposobu na skuteczna naukę gry i zmotywowanie się do pracy, aby stać się lepszym niż nagrywanie siebie. Istnieją niezliczone przystępne cenowo nośniki do samodzielnego nagrywania, a kiedy nagrywasz, możesz słuchać siebie ze świeżymi uszami i słuchać rzeczy, które lubisz i nie lubisz w swojej grze. Przekonasz się, że znacznie łatwiej jest wskazać swoje mocne i słabe strony i odpowiednio skoncentrować swoją praktykę.

Nagraj siebie grając w rytm, a następnie nagraj inne bezpłatne elementy, takie jak smyczki, melodie, kontrapunkty i uzupełniające rytmy alternatywne, a dowiesz się o składzie, produkcji i wykonaniu zespołu. Kiedy zaczniesz skupiać się na tych dodatkowych częściach, przekonasz się, że twoja wizja i zakres rozszerzają się, podobnie jak twoje cele, a kiedy pracujesz nad tworzeniem kompletnych piosenek, twoje zdolności rosną wykładniczo, podczas gdy pracujesz nad tym, aby pisać i wykonywać najlepiej jak potrafisz twoja muzykę.

szybka nauka gry na gitarze
nauka gry na gitarze klasycznej
szkola gry na gitarze z nauczycielem